ÇOCUKLAR İÇİN OYUN GELİŞTİRME ATÖLYESİ

Çocuklar kendi filmlerini yapmanın ilk adımlarını öğrenecekler.

7-9 Yaş Grubu İçin Düzenlenmektedir.

Atölyeler, temel prensipleri öğrenmenin yanı sıra,

örnek uygulamalar şeklinde olmaktadır.

Atölyeler, 2 saatten 20 saate kadar olabilir.

Çocuklar için oyun geliştirme kursları

Çocuğunuz bilgisayar oyunlarıyla ilgileniyor mu? Bu güzel!

Video oyunları, birçok ebeveynin görüşüne aykırı olarak, mantıksal ve soyut düşünme, algı, hayal gücü, hafıza ve bağımsızlık geliştirir. Ya sadece oynamakla kalmaz, aynı zamanda kendi oyunlarınızı da yaratırsanız ne olur?

 

Bilgisayar oyunları, bir çocuğun modern BT teknolojilerine ve programlamaya ilgisini çekebilir. Çocuğunuzun bir teknoloji tüketicisinden yaratıcısına dönüştürülmesini istiyor musunuz? Sonra bilgisayar oyunları oluşturma kursları için yaz!

 

Scratch Çocuk Oyun Programlama Kursundaki öğretmenlerimiz, oyun geliştirmenin bir hobiyi gelişimsel bir aktiviteye dönüştürmek için harika bir yol olduğuna inanmaktadır. Kendi oyununu yaratma sürecinde, çocuğunuz basit ve neşeyle nasıl programlanacağını öğrenecek.

Çocuklar için Scratch

Scratch, Massachusetts Institute of Technology tarafından çocuklar için özel olarak tasarlanmış anlaşılabilir ve büyüleyici bir programlama dilidir. Scratch ile programlamayı öğrenmek kolay ve eğlencelidir. Scratch’de karmaşık kodlar yoktur ve komutları elle yazmanıza gerek yoktur. Program, Lego tasarımcısındaki küpler gibi sürüklemenizi sağlayan çok renkli görsel blokların yardımı ile derlenmiştir.

 KAZANIMLAR

  • Görsel programlama dili Scratch kullanarak programlamanın temelleri hakkında bilgi sahibi olacak
  • Farklı nesnelerin nasıl oluşturulacağını, ekran etrafında hareket ettirileceğini, onlarla değiştirilip oynayacağını, aralarındaki etkileşimin biçimlerini ayarlayacak
  • Kendi animasyonlu ve interaktif hikayelerinizi, sunumlarınızı, modellerinizi, oyunlarınızı ve diğer çalışmalarınızı yaratacak
  • Matematik bilgisini derinleştirmek
  • Algoritmik düşünme geliştirmek
  • Bir takımda çalışmayı öğrenmek.