GELECEĞİN TEKNOLOJİ LİDERLERİ 

Programlama, 3 Boyutlu Modelleme, Elektronik ve Robotik, Oyun Tasarımı, Yapay Zeka, Kriptoloji ve Şifreleme, Animasyon, Mobil Uygulama Geliştirme

 

13 – 16 Yaş Grubu 

 

Bugün ilkokula başlayan çocukların yapacakları mesleklerin %40 henüz icat edilmedi. 20 yüzyıldaki işlerin çoğunluğu 21 yüzyılda olmayacak. Peki! Çocukları geleceğe nasıl hazırlayacağız?

21. Yüzyıl becerileri olan ELEŞTİREL DÜŞÜNCE, İŞBİRLİĞİ, YARATICILIK, İŞBİRLİĞİ, İLETİŞİM, Gelecekteki mesleklerin ve işlerin temelini oluşturacaktır.

Çocukların programlama, 3 boyutlu animasyon tasarlama, mobil uygulama geliştirme, Yapay Zeka ve Kriptoloji, makine öğrenme, robotların dünyasını anlama, matematik, fen ve sanat  konularını içeren çocuğun geleceğini şekillendirmede önemli yer edecek unutulmaz bir eğitim programı hazırladık.

Çocuğunuzun sorgulayan, yaratıcı zekası yüksek teknoloji tüketicisinden yaratıcısına dönüştürülmesini istiyorsanız?

Bu eğitim fırsatını kaçırmayınız…

EĞİTİMİN AMACI

Bill Gates, Zuckerberg, Steve Jobs, Elon Mask gibi teknolojinin önde gelen liderleri bu yaş grubunda girişimciliğinin temellerini atmışlardır. Bizde bu eğitimde çocuklara teknoloji konusunda uzmanlığa doğru gidecek eğitimler vermek, teknoloji ve yazılım alanında girişimci olmaları konusunda teşvik ermek ana hedefimizdir. Ayrıca gelecekteki popüler işler ve mesleklerin temelini oluşturacak,  Programlama, yapay zeka, robot bilimi, animasyon, video oyunları, 3 boyutlu dünya bu dünyanın temel taşlarıdır. Bizim amacımız, bizim çocuklara bu becerileri edindirmek ve onlara yol arkadaşlığı yaparak, dünyanın geleceğinin yeninden şekillenmesinde söz sahibi olmaları için ilk adımları atmalarıdır.  Bu eğitimler, gelişmiş ülkelerdeki eğitimleri kapsamaktadır.

ÇOCUKLAR NELER ÖĞRENECEKLER

PYTHON İLE PROGAMLAMA: Python, yapay zeka, makine öğrenme, siber güvenlik gibi birçok alanda yaygın kullanılan en popüler programlama dilidir. Instagram’ın büyük bölümü ve Google’n uygulamalarında da Python kullanılmaktadır. Bu eğtimde Python’un temelleri, Ptyhon’un yapay zeka, şifreleme, oyun tasarımı gibi alanlarda kullanımı gösterilecektir.  Çocuklar, Python yolculuğu ile en önemli yazılım dilinin temellerini öğrenecekler ve gelecekte hangi mesleği (TIP, Mimarlık, Mühendislik, Sanat vs) yaparlarsa da rakiplerinden bir adım önde olacaklardır. Hayatımızın her alanına giren (Google akıllı arama, Siri gibi dijital asistan, insansız otomobiller vs.)  makinelerin programlanması ve yapay zeka kodlamanın temellerini öğrenerek, çocuklar kendi “Chatbot” larını yapacaklardır. Kriptoloji ve şifreleme konularıyla siber güvenlik ve beyaz şapkalı hacker konularının temellerini öğreneceklerdir.

BLENDER İLE 3 BOYUTLU MODELLEME: Üç boyutlu modelleme, bilişim sektöründeki en popüler konulardan biridir. 3B modelleme yöntemi, oyun endüstrisinde, filmlerde, animasyonlarda, robotikte, mimaride, tasarımda, inşaat mühendisliğinde, tıpta ve diğer endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Çocuklar, 3D modelleme tekniklerini ve 3D baskı teknolojisinin kısıtlarını ve avantajlarını bir üretim teknolojisi olan en yeni ve en havalı teknolojilerden birini keşfedecekler ve bir karakterin 3 boyutlu hale dönüşme evrelerini öğrenecekler. 3 boyutlu nesnelerin grafiklerinin oluşturulma ilkelerini anlayacaklar, Video oyunlarının ve filmlerde özel efektlerin nasıl oluşturulduğunu öğrenecekler. 3D modelleme ve 3D yazıcılar okullara girdikten sonra öğrencilerin fiziksel, zihinsel, mesleki ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Çocuklar, fen ve matematik konuları kolay ve eğlenceli bir şekilde öğrenirler ve motivasyonları artar.

ARDUİNO VE ROBOTİK  PROGAMLAMA: Arduino atölyesi ile çocuklar, bir yandan çok eğlenirken diğer yandan da fiziksel olarak dikkat, odaklanma ve motor becerilerini geliştirecek. Mantıksal ilişki kurmak, problem çözme, eleştirel düşünme ve akıl yürütme becerileri gelişen çocuklar; arduino geliştirme kartı ile model sensörler kullanarak kendi robotlarını programlayabilip, kendi sensörlerini oluşturacaklar, kendi elektronik aletlerini tasarlayabilecek hale gelecekler. İnsansız bir makine veya robotun nasıl yapıldığını, nasıl kodlandığını görecekler.

UNITY İLE OYUN GELİŞTİRME: Oyun geliştiricileri arasında en popüler araç olan Unity ile 3B Oyun Geliştirme Kampımıza katılarak, 3B karakterler ile oyunlar 3B oyunlar geliştirerek, mobil oyun dünyasına önemli adım atacaksınız. Çocuklar, Unity’nin ve c# temellerini öğrenerek, 3 boyutlu oyunlar geliştirecekler. C#’ın temellerini öğrenerek gelecekte yazılımcı olma veya mesleklerinde yazılım dillerini kullanarak, rakipleri karşısında avantaj elde etmektir.

 

ÖĞRENCİLER EVE NE GÖTÜRECEKLER

 • Katılım sertifikaları elde edecekler.
 • Yaptıkları örnekler ve proje örnekleri verilecek.
 • Etkinliklere katılım ile ilgili fotoğraf ve videoları verilecektir.

KATILIM BİLGİLERİ

Önceden deneyime gerek yoktur.  Ancak bazı ön koşullar vardır. 

 • Her öğrenci kendi notebook ile katılabilir. 
 • Daha önceden bilgisayar kullanmış olmalıdır. 
 • Açık hava etkinlikleri yer almaktadır.
 • Çocukların proje sunum becerileri artacaktır.

 

KATILIM VE ÜCRET BİLGİLERİ

 • Notebook getirilmelidir.
 • Eğitimler ile ilgili bazı materyaller
 • Kardeş indirimi %10, arkadaş indirimi %5
 • Ücrete, kuru pasta ve meyve suyu – su dahildir

EĞİTİM YERLERİMİZ

ZEKERİYAKÖY

 • Hafta içi gruplar
 • Haftasonu gruplar

İletişim:

BAKIRKÖY

 • Hafta içi gruplar:  
 • Hafta sonu gruplar:  
 • İletişim bilgisi:  

KADİKÖY

 • Hafta içi gruplar
 • Hafta sonu gruplar
 • İletişim: