SCRATCH İLE KODLAMA ATÖLYESİ

Çocuğunuz bilgisayar oyunlarıyla ilgileniyor mu? Bu güzel!
Video oyunları, birçok ebeveynin görüşüne aykırı olarak, mantıksal ve soyut düşünme, algı, hayal gücü, hafıza ve bağımsızlık geliştirir. Ya sadece oynamakla kalmaz, aynı zamanda kendi oyunlarını da yaratırsa ne olur?

Yaş                          : 7-9  yaş grubu                  

Eğitim  süresi         : 60 DK

Max. katılımcı        : 10 kişi

Etkinlik Ücreti        : 90 TRY 

Scratch, ABD’de bulunan MIT’in geliştirdiği, 7-9 yaş arası çocukların kullanımına göre tasarlanmış ve çok basit bir arayüze sahip bir programlama dilidir. Geleneksel programlama dillerinin aksine kullanıcı, istediği fonksiyonları fareyle tıklayıp sürükleyerek animasyonlar, oyunlar ve hikâyeler yaratabilir. Scratch ile programlamayı öğrenmek kolay ve eğlencelidir.

Scratch, çocukların kendi animasyonlu ve interaktif hikayelerini geliştirmeleri, algoritmik düşünce sistemini , fen ve matematik konularını eğlenerek öğrenmelerini sağlar.

Kazanımlar :

Dijital çağda en önemli araç teknolojidir. Çocuklar, ileride hangi mesleği yaparsa yapsın, mesleğin temel dinamiği teknoloji oluşturacaktır. Teknoloji, eğitim ve iş yapış şekillerini kökten değiştirdi ve değiştirmeye de devam ediyor. Bu değişim,  önümüzdeki yıllarda artarak devam edecektir. Çocukların, değişime adaptasyonu için çocukların yaratıcılık ve sorgulayıcı becerilerinin artması gerekiyor. Bu da inovatif bir düşüncenin oluşturulmasıyla ilgilidir.  Bu düşüncenin en temel öğeleri “kodlama” ve “tasarım odaklı düşünce”dir.

 Etkinlik salonu katılımcı sayısına göre değişklik gösterebilir.

KATILIMCI ETKİNLİĞE KENDİ TABLETİ İLE KATILACAKTIR.Öncesinde SCRATCH yüklenmesi  gereklidir. 

 

              Tarih

 26 Ekim  2019  Sa:18:00-19:00

 30 Ekim 2019  Sa:17.00-18.00

  2 kasım 2019  Sa:14:15-15:15

  6 Kasım 2019 Sa:17.00-18.00 

  9 kasım 2019  Sa:14:15-15:15 

 Tasarim Parki,  Kadıköy- İstanbul