SRATCHJR  İLE KODLAMA ATÖLYESİ

Scratch JR , çocukların kendi animasyonlu ve interaktif hikayelerini geliştirmeleri, algoritmik düşünce sistemini , fen ve matematik konularını eğlenerek öğrenmelerini sağlar. 

Yaş                          : 4-6  yaş grubu                  

Eğitim  süresi         : 60 DK

Max. katılımcı        : 10 kişi

Etkinlik Ücreti        : 90 TRY 

 

ScratchJr, 5 -7 yaş arasındaki çocuklara kodlama becerilerini kazandırmak için tasarlanmış görsel bir programlama dilidir. ScratchJr’de projeler oluşturarak, küçük çocuklar okuma-yazma bilmese  bile yaratıcı düşünmeyi ve sistematik olarak düşünmeyi öğrenebilirler.

ScratchJR, Massachusetts Institute of Technology tarafından çocuklar için özel olarak tasarlanmış anlaşılabilir ve büyüleyici bir programlama dilidir. Scratch ile programlamayı öğrenmek kolay ve eğlencelidir.

Scratch JR , çocukların kendi animasyonlu ve interaktif hikayelerini geliştirmeleri, algoritmik düşünce sistemini , fen ve matematik konularını eğlenerek öğrenmelerini sağlar.

Kazanımlar :

Dijital çağda en önemli araç teknolojidir. Çocuklar, ileride hangi mesleği yaparsa yapsın, mesleğin temel dinamiği teknoloji oluşturacaktır. Teknoloji, eğitim ve iş yapış şekillerini kökten değiştirdi ve değiştirmeye de devam ediyor. Bu değişim,  önümüzdeki yıllarda artarak devam edecektir. Çocukların, değişime adaptasyonu için çocukların yaratıcılık ve sorgulayıcı becerilerinin artması gerekiyor. Bu da inovatif bir düşüncenin oluşturulmasıyla ilgilidir.  Bu düşüncenin en temel öğeleri “kodlama” ve “tasarım odaklı düşünce”dir. 

Eğitimci : DİJİTAL YILDIZLAR 

Eğitimci  kadrosu etkinlik gününe göre farklılık gösterebilir.

Etkinlik salonu katılımcı sayısına göre değişklik gösterebilir.

Etkinlik  iptalleri 2 gün öncesinde bildirilir.   

 KATILIMCI ETKİNLİĞE KENDİ TABLETİ İLE KATILACAKTIR.Öncesinde SCRATCH JUNIOR yüklenmesi  gereklidir. 

 

              Tarih

 26 Ekim  2019  St:13:00-14:00 

 30 Ekim 2019  St:16:00-17:00

 2 Kasım 2019 St:13.00-14.00

 6 Kasım 2019 St:16.00-17.00 

 9 kasım 2019 St:13:00-14:00

 Tasarim Parki,  Kadıköy- İstanbul