NESS & REST – DİJİTAL YILDIZLAR STEAM ATÖLYESİ

Dijital yıldızlar olarak çocuklara 21.yy becerileri edindirmek ve kendi yaşamlarını kendilerini tasarlamalarına yardımcı olmaktır. 

STEAM (Science-Bilim, Technogoloy- Teknoloji, Engineering-Mühendislik, Art-Sanat, Mathematics-Matematik), çocuklara bilimi, teknolojiyi, mühendisliği, sanatı ve matematiği eğlenceli bir şekilde öğretmektir. Bunları öğretirken de kodlama ve tasarım odaklı düşünce sistemini temele alarak çocukların yeni çağda kendi geleceklerini kendilerinin tasarlayarak kodlamalarına yardımcı olmaktır.

7-9 YAŞ GRUBU TASARIM ATÖLYELERİ

ZOETROPE ANİMASYON STEAM ATÖLYESİ

ZOETROPE ANİMASYON STEAM ATÖLYESİ

 Zoetrope, sanatı, bilimi ve mühendisliği seven çocuklar için mükemmel bir atölyedir. Zoetrope, film  öncesi kullanılan bir dizi resmi canlandıran cihaz oluşturarak ve hareket kazandırmaktır. Çocuklar, kalıpları ve döngüleri oluştururken, gözlemlediğinde ve deney yaparken matematik, fen bilgisi ve sanat becerilerini geliştirir. Ör: Çiçek açma ve kapama, güneşin doğuşu, koşan adamlar, koşan hayvanlar gibi resimler veya kendi resimlerinizle çalışabilirsiniz.

TASARIM ATÖLYESİ 

STOP MOTİON FİLM ATÖLYESİ

Çocukların, sevdikleri oyuncakları bir senaryo ile film halinde dönüştürerek film yapmanın teknik adımlarını öğrenecekler ve daha sonrada YouTube kanalında kendi filmlerini yayınlamayı öğrenecekler. Grup halinde beyin fırtınası yaparak ortak hikayeler üretip, animasyon haline getirecekler. 

TİNKERCAD 3 BOYUTLU MODELLEME ATÖLYESİ

TİNKERCAD 3 BOYUTLU MODELLEME ATÖLYESİ

Çocuklar, 3D modelleme tekniklerini ve 3D baskı teknolojisinin kısıtlarını ve avantajlarını bir üretim teknolojisi olan en yeni ve en havalı teknolojilerden birini keşfedecekler. 3D modelleme ve 3D yazıcılar; öğrenim çağındaki, meraklı ve hayal gücü sınırsız çocuklarımız için fikirlerini sonuca dönüştürmeye yarayan bir araçtır. Ör: Oyuncak, film kahramanı, hayal kahramanı, anahtarlık, isimlikler, hediyelik eşyalar vb yapma becerileri , matematik ve fen konularını eğlenceli bir şekilde 3 boyutlu hale dönüştürme ve 3 boyutlu yazıcıdan çıktı alabileceklerdir.

SCRATCH İLE KODLAMA ATÖLYESİ

SCRATCH İLE KODLAMA ATÖLYESİ

Scratch, Massachusetts Institute of Technology tarafından çocuklar için özel olarak tasarlanmış anlaşılabilir ve büyüleyici bir programlama dilidir. Scratch ile programlamayı öğrenmek kolay ve eğlencelidir. Scratch, çocukların kendi animasyonlu ve interaktif hikayelerini geliştirmeleri, algoritmik düşünce sistemini geliştirme, fen ve matematik konularını eğlenerek öğrenmelerini sağlar.

ROBLOX İLE OYUN GELİŞTİRME ATÖLYESİ

ROBLOX İLE ONLİNE OYUN GELİŞTİRME ATÖLYESİ

Günümüzde çocuklar için çok faydalı olan bu çalışma sonucunda çocuklar bilgisayar oyunları oynayarak zaman kaybetmeyecek, kendi oyunlarını geliştirme evrelerini öğrenerek, oyunlarını programlayacak ve yaratıcılıklarını geliştirecekler, aynı zamanda küçük yaşta programcılığı öğreneceklerdir. Programlama programlarımızda çocuklar bilgisayar oyunları geliştirmenin temellerini anlayabilecek ve Roblox dünyasında ilk oyunlarını oluşturabilecekler. 

ARDUİNO, ROBOTİK PROGAMLAMA ATÖLYESİ

ARDUİNO İLE ROBOTİK PROGAMLAMA ATÖLYESİ

Robotik programlarımızda çocuklar bir Arduino kullanırken ve nasıl kodlanacağını öğrenirken elektronik icatlar tasarlayacak, planlayacak, programlayacak ve inşa edeceklerdir. Çocuklar etraflarındaki günlük nesnelerin nasıl çalıştığını daha iyi anlayacak ve fikirlerini hayata geçirme fırsatına sahip olacaklardır. 

UZAY ATÖLYESİ

UZAY ATÖLYESİ

Uzay Atölyesi, çocuğunuzun evrene olan ilgisini ve onun içindeki yerimizi yakalaması içindir.  Çocuklar,  geceleyin gökyüzünde gördükleri nesneleri ve olayları daha iyi anlamalarına yardımcı olacak ve aynı zamanda çevresinde gördükleri nesnelerle galaksiler ve gök cisimleriyle bağlantı keşfederken fen ve matematiğin gizemli dünyasını eğlenceli olarak keşfedecekler.  Uzayda gördükleri gökcisimlerini animasyon, kodlama ve oyun teknolojileriyle kullanarak hayal dünyalarını ve yaratıcılıklarını geliştirecekler.

HAYAL MÜHENDİSLİĞİ ATÖLYESİ

HAYAL MÜHENDİSLİĞİ ATÖLYESİ

Hayal kaslarımızda diğer kaslarımız gibi antrenman yaptıkça güçlenirler. Çocukların hayallerini bir mühendis gibi nasıl inşa edeceklerini görecekleri atölyede çocukların hayal kasları güçlenecektir. Hayallerini bir senaryo dahilinde 3 D animasyon ve kodlamayla hayta geçirecekler, kendi hayal karakterlerini oluşturup, 3 D yazıcıdan bastırma şansları elde edeceklerdir. 

BİLİM VE SANAT ATÖLYELERİ

BİLİM VE SANAT ATÖLYELERİ

Çocuklara bilimi ve sanatı çocuk yaşta sevdirmek, heyecanlarını arttırmak amacıyla bilim ve sanat insanlarını tanıtmak, icatlarını örnek projelerde kullanacağız. Ayrıca küçük çapta icatlar ve sanatsal objeleri kodlama ve animasyon ile birleştirerek, küçük yaşta icat çıkarmanın heyecanını yaşayacaklar.   

TASARIMCI ODAKLI DÜŞÜNME ATÖLYESİ

TASARIMCI ODAKLI DÜŞÜNME ATÖLYESİ

Tasarım Odaklı Düşünce veya Design Thinking terimi, birkaç yıl önce Stanford’da ortaya çıktı ve değişen dünyaya ayak uydurulması arasında en popüler düşünce olarak yer aldır. Çocuklara tasarım odaklı düşünmeyi öğretiyoruz. Çocuklar sürekli değişen dünyamızda en önemli becerilerden biri olduğuna inanarak, çocukların iş ve özel yaşamda önlerine çıkacak değişimleri hızlıca gözden geçirme ve değişime adapte olma, yaratıcılıklarını arttırma konusunda becerileri geliştireceklerdir. 

ATÖLYELERİN İŞLEYİŞİ

KATILIM BİLGİLERİ

İletişim Bilgilerimiz

Telefon

0534 012 82 61

EPOSTA

bilgi@dijitalyildizlar.com

BİZİ TAKİP EDİN